Vážení příznivci petice!

Děkujeme Vám za podporu, kterou jste vyjádřili naší myšlence. I díky Vaší podpoře se náš záměr naplní.

Pojmenování mezinárodního letiště v Praze - Ruzyni na Letiště Václava Havla se uskuteční v pátek 5. října 2012 od 12.00 hod.v odletové hale Terminálu 2.

Vzhledem k omezené kapacitě odletové haly bude vstup do ní regulován. Prostory před halou však zůstanou volně přístupné všem občanům, kteří budou chtít být přítomní při této mimořádné události.

Buďte srdečně vítáni!

Tisková zpráva

Česky | English

http://letistevaclavahavla.cz

5. října se ruzyňské letiště stane Letištěm Václava Havla Praha

Praha, 4. 6. 2012

Na základě usnesení Vlády České republiky dojde k přejmenování mezinárodního civilního letiště v Praze Ruzyni na Letiště Václava Havla Praha. Jako anglický ekvivalent byl vybrán název Václav Havel Airport Prague. Slavnostní akt je naplánován na 5. října, tedy na den, kdy se Václav Havel narodil.

Anglický název, který byl konzultován s jazykovými experty, bude využíván primárně s ohledem na mezinárodní charakter letiště. V angličtině bude např. označení budov. Český název, potvrzený odborníky z Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR, bude používán ve vztahu k tuzemské veřejnosti, a to např. v textech o letišti, tiskových zprávách, hlášeních na letišti i v dopravních prostředcích.

Letiště Praha v současné době realizuje konkrétní aktivity související s přejmenováním letiště, tedy vhodné doplnění současného loga, dále pak přípravu změny označení budov, tištěných materiálů, hlášení atd. „Koncept spojení jména Václava Havla s mezinárodním letištěm v Praze Ruzyni jsme projednali s paní Dagmar Havlovou, zástupci ministerstva dopravy i iniciátorem přejmenování letiště Fero Feničem,“ uvedl ředitel společnosti Letiště Praha Jiří Pos a dodal: „Těší mne, že naše společné představy o této významné změně plně souzní.

Podle ministra dopravy Pavla Dobeše jde o výraz uznání významu osobnosti Václava Havla pro Českou republiku a jeho odkazu: „Osobně jsem velmi rád, že se společně s partnery podaří realizovat přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla Praha.